Zawody wędkarskie zakończenie wakacji - Chorzewa 14.09.2014 r.

/ 9 zdjęć

Zarząd Koła PZW LIN w Jędrzejowie oraz Delegatura ZRŚ NSZZ Solidarność w Jędrzejowie zorganizowali w dniu 14 września 2014 r. zawody wędkarskie zakończenie wakacji dla dzieci i młodzieży, w XXXIV rocznicę powstania NSZZ Solidarność pod nazwą Zakończenie wakacji. Patronat nad zawodami objęli : Przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność – Waldemar Bartosz, Starosta Jędrzejowski – Edmund Kaczmarek, Burmistrz Miasta i Gminy Jędrzejów – Marcin Piszczek, którzy ufundowali wspaniałe puchary. Zawody rozgrywano na zbiornikach PZW w Chorzewie w jednej 2 godzinnej turze. Na miejsce zbiórki przybyło około 56 osób w tym 32 zawodników, którzy zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe: najmłodsi do lat 7, od 8 do 11 lat, od 12 do 15 lat i od 16 do 18 lat Po sprawdzeniu listy obecności i losowaniu stanowisk zawodnicy rozpoczęli przygotowania do wędkowania. Po sygnale sędziego : wędkujemy! Zawodnicy rozpoczęli łowienie ryb. Pogoda dopisała wspaniale, zaczęło przygrzewać przyjemnie wrześniowe słoneczko. Ryby miały humor i brały, ale raczej niewielkie mimo to radości było co niemiara. W miarę upływu czasu zaczął wiać niewielki wiatr, który znacznie utrudnił młodszym zawodnikom wędkowanie, gdyż trudno było zarzucić wędkę na dobrą odległość a i ryba gorzej brała.
Sponsorem imprezy byli: Sklep „BanditCarp” – Rafał Matuszewski, Sklep wędkarski Cat Fish – Przemysław Wrześniewski, Sklep Zoologiczno-wędkarski „OAZA” – Rokicki Włodzimierz oraz Sklep wędkarski „U Zdzicha” – Zdzisław Frankowski.
Po 2 godzinnym wędkowaniu sędzia ogłosił koniec zawodów i młodzi sportowcy zakończyli swą wędkarską przygodę, a komisja sędziowska w składzie : Klamka Józef Żal Piotr, Piasecki Zenon, Toczyłowski Krystyn, Rokicki Robert, Majcher Krzysztof, Kucybała Adam, Klamka Ernest, przystąpiła do ważenia złowionych ryb. Komisja podliczyła wyniki i okazało się ,że w kategorii wiekowej do lat 7 zwyciężył Stępień Jakub, II miejsce zajął Klamka Tomasz, a III miejsce zajęła Sobańska Maja.
W kategorii wiekowej od 8 do 11 lat pierwsze miejsce zajął Marcińczak Oliwier, drugie miejsce zajął Czapnik Kacper, trzecie miejsce zajął Tabor Daniel.
W kategorii wiekowej od 12 do 15 lat zwyciężył Krupa Norbert, drugie miejsce zajął Woźniak Wiktor, trzecie miejsce zajął Skowronek Kacper. W kategorii wiekowej do lat 18 zwyciężył Stój Kamil a na czwartym miejscy sklasyfikowano exequo dwóch zawodników Wieliński Kamil, Obertyn Paweł. Poza tym za złowienie największej ryby nagrodę Burmistrza – Marcina Piszczka zdobyła Majcher Emilia. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w kategoriach wiekowych zawodnicy otrzymali puchary ufundowane przez : Waldemara Bartosza, Edmunda Kaczmarka oraz prezesów PZW Koła LIN, ponadto pamiątkowe medale i dyplomy oraz wspaniałe nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Na zakończenie imprezy uczestnicy posilili się kiełbaskami z grilla, które przygotował dla wszystkich Żal Piotr, a dodatkiem do kiełbasek był smaczny opiekany chlebek oraz napoje. Rozmowom i komentarzom o przebiegu zawodów nie było końca co świadczy o tym, że impreza była udana i cieszyła się powodzeniem. Organizatorzy zawodów składają serdeczne podziękowania za objęcie imprezy patronatem: Przewodniczącemu Zarządu Regionu Świętokrzyskiej Solidarności Waldemarowi Bartoszowi, Staroście Jędrzejowskiemu Edmundowi Kaczmarkowi oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Jędrzejów Marcinowi Piszczkowi za ufundowanie tak wspaniałych nagród. Jednocześnie zapraszamy dzieci i młodzież na podobną imprezę pn. ,,Rozpoczęcie wakacji” w przyszłym roku.
PS. Więcej zdjęć na moim profilu w zakładce foto

4.3
Oceń
(6 głosów)

Zawody wędkarskie zakończenie wakacji - Chorzewa 14.09.2014 r. - opinie i komentarze