Zawody towarzyskie pt.Podlodowe Ostatki- Zofiówka 19.02.2017

/ 12 zdjęć

19 lutego na zbiorniku Zofiówka odbyły się otwarte towarzyskie zawody podlodowe .Po czasie wiemy że był to faktycznie ostatni "dzwonek" na przeprowadzenie zawodów .Śniegu na brzegach już nie było ,a grubość lodu ok. 25-30cm pozwalała na bezpieczny połów.Po tej niedzieli przyszły opady deszczu i ocieplenie.

Samo zainteresowanie tą dyscypliną bardzo pozytywnie zaskakuje .Na zbiórce stanęła jedna kobieta ,sześciu juniorów i dwudziestu seniorów ,należy dodać że w tym samym dniu koło Łask Grabia rozgrywało zawody na zalewie Zajączek w Łasku tam udział wzięło 32 zawodników.Nie zapominajmy jeszcze ,że 19.02. była Rybomania w Poznaniu i parę osób miało wcześniej zaplanowany pobyt na targach.

Zawody przeprowadziliśmy w dwóch turach po dwie godziny z przerwą na poczęstunek - kiełbaska z ogniska.

Przyjęliśmy system liczenia punktów z tur ,gdzie pierwszą turę wszyscy łowiliśmy na dużym stawie .Chodziło o to aby nawiercić jak najwięcej dziur w lodzie ,mały staw wyrobił sobie tej zimy opinię bardziej łaskawego dla zawodników i była obawa że zdecydowana większość tam spędzi najwięcej czasu.

W roli sędziego głównego wystąpił Mariusz Grys ,sprawnie zliczając punkty.

G

Jedyna kobieta w swojej kategorii miała jedno zadanie,złowić cokolwiek aby zapunktować .Annie  ta sztuka się udała i zdobyła pierwszy puchar w swojej karierze zawodniczej.W imieniu zarządu koła dekorację zawodników przeprowadził Janusz Piotrowski.

Ania

Zawody zdecydowanie na punkty i ogólną wagą (2.140g) wygrał Mariusz Milczarek .Po pierwszej turze 3 ,waga 165g ,w drugiej zdeklasował wszystkich łowiąc (na małym stawie) 1.975g ,pkt 1.

Drugie miejsce zajął Marcin Smulik ,odrobił straty z pierwszej tury 20g 7pkt i na małym stawie wyjął 710g ,2pkt .

Trzecie miejsce na podium przypadło Jarkowi Wasilewskiemu również jak Marcin po pierwszej turze 20g i 7pkt,w drugiej rundzie 575g i 3 pkt.

Wśród juniorów Maciej Roźniecki pokazał że jego sukcesy podlodowe nie są przypadkowe i stanął na najwyższym podium.

Drugie miejsce zajął Mateusz Grys ,ta sama ilość pkt.co Maciek do "pierwszego" brakło 35g.

Trzecie miejsce zajął Kacper Sulak,najwyższy wynik w drugiej turze 150g ,ale było "zero" w pierwszej.

Największą rybą zawodów był szczupak złowiony przez  Krzysztofa Paczkowskiego.

Pełne wyniki w zakładce wyniki:

Tym co pomagali dziękuje za pomoc ,a zawodnikom za miłą i sportową postawę.

Pozdrawiam

0
Oceń
(0 głosów)

Zawody towarzyskie pt.Podlodowe Ostatki- Zofiówka 19.02.2017 - opinie i komentarze