Spławikowe Mistrzostwa Torunia.

/ 21 zdjęć

W dniu 08.05.2016 roku, na rzece Wiśle w miejscowości Toruń odbyły się ,,Otwarte, Spławikowe Mistrzostwa Torunia,, i jednocześnie Gram Prix Okręgu Toruń 2016. Organizatorem zawodów było Koło PZW ,,Na Skarpie,, z Torunia.
Areną wzmagań mistrzostw był odcinek Wisły położony po prawej stronie rzeki, wzdłuż Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
W konkursie, który jest zaliczany do klasyfikacji Grand Prix Okręgu na 2016 rok, wystartowało 20 zawodników.

Zawody sędziowali;
Sędzia Główny – Kolega Artur Kalinowski.
Zastępca Sędziego Głównego – Kolega Mirosław Kopacz.
Sekretarz Zawodów – Kolega Mirosław Kuźbicki.
Sędziowie Sektorowi – Koledzy, Ryszard Woźniak, Karol Makowski-Barański.

Zawody rozegrane zostały w jednej czterogodzinnej turze w klasyfikacji indywidualnej zgodnie z obowiązującymi ,,Zasadami Organizacji Sportu Kwalifikowanego""
W zawodach uczestniczyć mógł każdy wędkarz bez podziałów na kategorie.
Opłata za udział w Otwartych, Spławikowych Mistrzostwach Torunia wynosiła 25 złotych.
Losowanie stanowisk odbyło się tuż po godzinie 07.00.
Po pierwszym sygnale, podanym przez sędziego głównego, zawodnicy weszli na uprzednio wylosowane stanowiska. Na przygotowanie do konkursu zawodnicy mieli 120 minut.
II sygnał został podany na 5 minut przed rozpoczęciem kontroli zanęt i przynęt.
Do godziny 08.45 sprawdzano zanęty używanych przez startujących w konkursie.
III sygnał, o godzinie 09.50, 10 minut przed rozpoczęciem łowienia, był sygnałem do rozpoczęcia nęcenia zanętą ciężką.
IV sygnał o godzinie 10.00 oznaczał rozpoczęcie zawodów.
V sygnał, podany przez sędziów o godzinie 13.55 oznaczał że do końca zawodów pozostało 5 minut.
VI sygnał podany o godzinie 14.00 zakończył zawody.
Rybami łowionymi w zawodach były krąpie i ukleje. Sporadycznie łowiono płocie i certy.
Najdłuższą rybą konkursu była certa o długości 31.8 centymetra, złowiona przez Kolegę Grzegorza Salę. Za tę rybę kolega Sala otrzymał puchar ufundowany przez firmę PROFES.
Firma PROFES która była głównym sponsorem konkursu ufundowała również, dla każdego uczestnika zawodów, zestawy zanęt i dodatków.

Po podliczeniu punktów zdobytych przez zawodników sędziowie ogłosili wyniki;

Pierwsze miejsce i tytuł Spławikowego Mistrza Torunia zdobył Kolega Dariusz Szreiber uzyskując 3075 punktów.
Drugie miejsce i tytuł Spławikowego Vice Mistrza Torunia zdobył Kolega Jarosław Dulski uzyskując 2685 punktów.
Trzecie miejsce i tytuł Spławikowego II Vice Mistrza Torunia zdobył Kolega Leszek Osiński uzyskując 2380 punktów.