Spinning - błędy

/ 58 komentarzy / 5 zdjęć


SPINING-BŁĘDY...

Z biegiem lat, nabierając doświadczenia w spiningu, staram się popełniać coraz mniej błędów. Ideałem dla mnie byłoby wyeliminowanie wszystkich, ale choć z niektórych zdaję sobie sprawę, popełniam je nagminnie, a przyczyną błędów jest przyzwyczajenie.
'”Ucząc innych - sam się ucz, by uczyć lepiej” - powtarza przysłowie. Dużo czasu zajęło mi uzmysłowienie własnych błędów. Żaden człowiek nie jest odporny na pochlebstwa. Wygranie zawodów enty raz z rzędu podnosi tylko własne zadufanie - nic więcej. Nie urośnie nam druga głowa, czy trzecie ucho. W takim przypadku wskazany jest - kubeł zimnej wody - na naszą dumę.

Posłużę się mądrością swojego dziadka(wędkarza). Gdy przybiegłem po zawodach juniorskich i z radością oznajmiłem:
- Dziadku, zająłem pierwsze miejsce.
Dziadek odpowiedział:
- A inni? Byli lepsi od Ciebie?
- Pierwsze miejsce Dziadku, wygrałem!!! Byli gorsi...
- To z czego się cieszysz, że wygrałeś z gorszymi? To żadna chluba...

Zima to czas refleksji, nad spiningiem. Analiza poczynań, szukanie rozwiązań, wyszukiwanie błędów oraz przemyślenia strategii na drugi sezon. Wypunktowałem kilka z powszechnie popełnianych błędów, żeby je Wam w jakimś stopniu uświadomić. Niby oczywiste, ale wszyscy je popełniamy.

Błąd pierwszy – DALEKI RZUT
Wielu wędkarzy stojąc nad samym brzegiem, stara się w pierwszej kolejności rzucać jak najdalej, byle w nurt rzeki, w toń jeziora. Zachowujemy się jak na zawodach w rzucaniu na odległość. Podczas gdy ryby są pod nogami, na długość wędki... Rozpoczynajmy od krótkiego wachlarza rzutów, ok. 3-5metrów od stanowiska.

Błąd drugi – ZBYT SZYBKIE PROWADZENIE PRZYNĘTY
Zamiast prezentować przynętę zwijamy jednostajnie żyłkę na kołowrotek. Do tego w iście ekspresowym tempie. Musimy na to uważać, szczególnie przy wyższych przełożeniach kołowrotka. Tak prowadzonej przynęcie, nie dajemy szans na pokazanie swoich walorów.

Błąd trzeci – ZŁE WYWAŻENIE ZESTAWU
Środek ciężkości wędki powinien wypadać w miejscu łączenia stopki kołowrotka z wędziskiem. Jeśli uchwyt dłoni wynikający z wyważenia zestawu wypada poniżej (na dolniku) jest to oznaką zbyt lekkiego kołowrotka. Łowiąc źle wyważonym zestawem znacznie zmniejszamy sobie szanse na skuteczne zacięcie ryby. Dodatkowo intensywne obciążenie nadgarstka i ramienia, może po kilku latach doprowadzić do zwyrodnienia stawów.

Błąd czwarty – ZŁE USTAWIENIE SPININGU PODCZAS ŁOWIENIA
Bardzo złym nawykiem jest opuszczanie szczytówki kija nad samą powierzchnię wody, szczególnie gdy mamy zestaw z ciężką blachą, na metrowej wodzie. Skutkuje to niezliczoną ilością zaczepów, a co się z tym wiąże stratami materialnymi w postaci urwanych przynęt.

Błąd piąty – ZBYT GŁOŚNE ZACHOWANIE
Głośne rozmowy, nieostrożne przedzieranie się przez chaszcze, odstraszają ryby. Ryby odbierają odgłosy z brzegu, przenoszone przez wodę fale akustyczne, tzw. linią boczną. Dlatego wystrzegajmy się tupania, chłapania, stukotów w łódce, głośnych rozmów itp.

Błąd szósty – ZŁY KAMUFLAŻ
Ryby maskują się w swoim środowisku przed nami, my musimy robić to samo. Wykorzystajmy strój i ukształtowanie terenu, aby jak najmniej rzucać się w rybie oczy.

Błąd siódmy – BRAK PODBIERAKA
Do skutecznego podebrania ryby konieczny jest odpowiedniej wielkości podbierak lub chwytak. Jego brak, w niesprzyjających warunkach może spowodować, że ryba życia pomacha nam ogonem.

Błąd ósmy - ZŁE PARAMETRY ZESTAWU
Nasz zestaw musi być efektywny (nie efektowny). Parametry zestawu są wypadkową wielu składników:
- ciężar wyrzutowy wędziska i jego akcja,
- grubość żyłki,
- ciężar przynęty,
Te i inne składowe (m.in. uciąg wody) muszą być prawidłowo dobrane. W przeciwnym wypadku będziemy się męczyć, orać dno, pozwolimy rybie zerwać przynętę (i w efekcie będzie miała ona problem z pozbyciem się jej) lub doprowadzimy do poważniejszych zniszczeń, np. złamania wędki.

Błąd dziewiąty - BRAK DBAŁOŚCI O BEZPIECZEŃSTWO
Przykłady można mnożyć, podam dwa:
- wodery lub spodniobuty podczas łowienia z łodzi,
- zbyt mocno obciążony plecak lub kamizelka podczas brodzenia,
Oba błędy mogą spowodować duże problemy. Wielu w ten sposób wędkujących powiększyło policyjne statystyki.

Starajmy się nie popełniać błędów – oprócz strat materialnych i ambicjonalnych mogą nieść dla nas poważne konsekwencje.
Uczmy się. Ci co z nami przegrali nie zawsze są gorsi.

W redagowaniu tekstu pomocą służył kol.HUN ER za co Mu dziękuję.

 


4.5
Oceń
(163 głosów)

 

Spinning - błędy - opinie i komentarze

kabankaban
0
Z pierwszymi czterema punktami powinni się zaznajomić w pierwszej kolejności młodzi adepci spinningu(co wcale nie oznacza,że pozostałe są mniej ważne)bo z tego co obserwuję to popełniane są nader często.Myślę,że tekst powinien znaleźć się na pierwszej stronie.Pozdrawiam z piąteczką oczywiście.
(2010-09-10 07:32)
an2212an2212
0
Bardzo cenne rady.Są to rzeczy o których się często nie pamięta.Dzisiaj nad wodą postaram się o tym wszystkim pamiętać.Pozdrawiam.
(2010-09-10 10:51)
marec-kimarec-ki
0
Ja tu rad za bardzo nie widzę tylko wypisane błędy, które dają do myślenia. Bardziej by się to przydało początkującym spinningistom gdyby każdy wymieniony błąd był dość obszernie opisany poprawnym zachowaniem. Np punkt o nieodpowiednim doborze sprzętu. W jaki sposób początkujący ma wiedzieć o dobrze zestrojonym sprzęcie ? tutaj się tego niestety nie dowie. Popraw temat np na "Spinning - błędy jak się ich wystrzegać" a potem treść. Wypisz błąd i jak go uniknąć. Pozdrawiam.

PS. Mi się takie coś przyda bo ja bardziej feederowiec ale w tym roku chcę spróbować spinningu jesienią. 
(2010-09-10 11:38)
RavRav
0
Bardzo dobry tekst, swoisty "dekalog" spinningisty :) Z mojej strony piąteczka, sam często zapominam o wielu oczywistych sprawach. Pozdrawiam.
(2010-09-10 11:40)
u?ytkownik47983u?ytkownik47983
0
"- A inni? Byli lepsi od Ciebie?
- Pierwsze miejsce Dziadku, wygrałem!!! Byli gorsi...
- To z czego się cieszysz, że wygrałeś z gorszymi? To żadna chluba..." - słowa warte głębszego przemyślenia.

Bardzo ładnie ujęte podstawowe błędy spinningistów. Bez zbędnego kolorytu - konkretnie i na temat. Trudno mi nawet wypomnieć Ci, że o czymś zapomniałeś. Na prawdę - tekst warty "5".
Na szczęście ja takich błędów już nie popełniam. No może poza "brak dbałości o swoje bezpieczeństwo". Łowię często w miejscach, gdzie jest bardzo niebezpiecznie, ale ryby stoją tam również niebezpieczne;) Co do podbieraka - nie noszę go świadomie. Do tej pory zawsze "jakoś to było".
Jeśli chodzi o ciszę nad wodą to jest jeden dość istotny szczegół - często zapominany. Drzwi od samochodu. Zamykane w klasyczny sposób płoszą ryby w promieniu 60 metrów.

Pozdrawiam Lampe
(2010-09-10 11:42)
u?ytkownik47983u?ytkownik47983
0
Kol. Marec-ki,
Trudno mi zrozumieć żale w Twoim komentarzu. Dla mnie wszystko jest jasne. Tytuł: "spinning - błędy". Dalej autor pisze: " (...) Wypunktowałem kilka z powszechnie popełnianych błędów, żeby je Wam w jakimś stopniu uświadomić".

Nigdzie nie ma mowy o radach - co sugerujesz. Chodzi o uświadomienie błędów - co autor zrobił bardzo dobrze. Jak sobie z błędami poradzić? To temat na kilka odrębnych artykułów.


(2010-09-10 11:48)
przemek11przemek11
0
Dobre porady dla początkujących, ale jak znam życie jest każdy robi tak jak mu sie wydaje najlepiej lub ma wyniki swoją techniką. Ja osobiście skorzystam z porad, zobaczymy gdyż ze spiningiem dopiero raczkuje wiec mogą być one przydatne. Odemnie 5! (2010-09-10 11:52)
jacenty75jacenty75
0
Niby wszystko takie oczywiste a rzeczywistość nad wodą jest zgoła odmienna. Bardzo dobry pomysł z tym artykułem. Pozdrawiam serdecznie. (2010-09-10 12:48)
przemo72przemo72
0

Ogólnie fajny temat ale przychylam się do opinii kolegi marec-ki-ego, ponieważ temat jest trochę mało rozbudowany.

(2010-09-10 12:57)
NightcrawlerNightcrawler
0

5 odemnie :) Opis bardzo fajny. Można porównać swoje doświadczenia i zatsanowić się nad swoimi błędami. Niestety nie wszystkie da się zawsze wyeliminować niestety. Ostatnio z bratem wybraliśmy się nad wode.Chcialem mu pokazac kilka swoich miejscówek. Zatrzymaliśmy się przy jednej gdzie miałem kilka ładnych kaczodziobych w tym roku...Cisza spokój i prywatny teren obok...na którym ktoś zrobił sobie ostatnio tor do crossu na motorach. Staliśmy z kijami jak ciołki a gość nie zważając na nic skakał, wariował po błocie ehh i tyle z miejscówki, przecież go nie wygonie z jego wlasnego terenu. :) Jeśli chodzi o szybkośc prowadzenia przynęty to chyba każdy kto chwile pospinninguje ma to za soba. Wypracowujemy sobie przecież jakieś metody prowadzenia wabików w zależności od planowanej zdobyczy :) i trudno po jakimś czasie perfidnie zwinąć linke "na zawody w szybkości" ;). A co do odległości wyrzutu...tu czasem trzeba odwrotnie niż w twoim dekalogu :) Zdaża mi się rzucanie za sandaczem z brzegu, a wiedząc gdzie mniej wiecej znajdują sie jakieś dołki czy góreczka staram sie trafić właśnie tam i z musu trzeba czasem odddac rzut na rekord ;). Ale to skrajne sytuacje. Po za tym zgadzam się, najwiekse ryby czasem walą w wabik "pod nogami". Piekny wido majac polaryzatorki na oczach hehe :)

Pozdrawiam serdecznie ! 

druga 5 chetnie dla Twojego Dziadka za życiowe mądrości (pozdrawiam rownież)

Połamania kija i bezpiecznego połowu nie zawsze bezpiecznych okazów ;) 

(2010-09-10 13:05)
marec-kimarec-ki
0
Kol. Lampe ja się wcale nie żalę ;) tylko dodałem mój punkt widzenia jak ten artykuł w łatwy sposób można przekształcić na bardziej przydatny dla początkujących spinningistów. Dla Ciebie wszystko jest oczywiste bo już masz jakieś doświadczenie. Inni będą musieli się głowić co i jak.

Gdybym był świeżym adeptem wędkarstwa za dużo by mi ten artykuł nie pomógł, a że jakieś już doświadczenie mam to również te punkty są dla mnie oczywiste. Dla mnie to taki spis treści, z którego można zrobić niezłą skarbnicę wiedzy dla początkujących :ok:


(2010-09-10 13:52)
Puchacz1987Puchacz1987
0
zwykły kanon !! +2
(2010-09-10 14:11)
2780plox2780plox
0

Jasne, że kanon. Ale wart przypomnienia. I jakoś nikt inny nie wpadł na ten pomysł.

Ileż to razy słyszy się nad wodą trzśnięcie drzwiami samochodu. A ryby aż wyskakują z wody.

Niby o tym wiemy ale czy stosujemy? + 5

Pozdrwiam.

(2010-09-10 14:58)
nanusnanus
0
Piąteczka dla ciebie kolego bardzo fajnie to opisałeś, myślę że błędy o których piszesz przydadzą się każdemu ci którzy już ich nie popełniają zastanowią się nad innymi a ci którzy zdadzą sobie sprawę ze swoich błędów spróbują ich nie popełniać sam się zastanawiam czasami nad swoimi błędami i dochodzę do wniosku że najgorsze są złe nawyki ale nikt nie jest idealny , dobrze że piszesz o bezpieczeństwie nad wodą  nawet w tym sezonie wyciągaliśmy kolegę po kiju z wody warto zawsze o tym pamiętać, pozdrowienia i połamania kija. (2010-09-10 15:01)
u?ytkownik47983u?ytkownik47983
0
marec-ki,
sztama
(2010-09-10 15:56)
olgi14olgiolgi14olgi
0
Fajnie ci dziadek dogadał hehe.
(2010-09-10 17:07)
ricardoricardo
0
Witam!!!!!!!!!!!!!!!! Bardzo dobry przypominający artykuł i faktycznie błędy popełniamy wszyscy i przysłowie dziadka jest super ; jak to mówią " Przysłowia są mądrością narodów " i tu jest OK.Piona *****.Pozdrawiam.
(2010-09-10 17:57)
u?ytkownik1117u?ytkownik1117
0

Posłużę się mądrością swojego dziadka(wędkarza). Gdy przybiegłem po zawodach juniorskich i z radością oznajmiłem:
- Dziadku, zająłem pierwsze miejsce.
Dziadek odpowiedział:
- A inni? Byli lepsi od Ciebie?
- Pierwsze miejsce Dziadku, wygrałem!!! Byli gorsi...
- To z czego się cieszysz, że wygrałeś z gorszymi? To żadna chluba...

Dokładnie rok temu czytałem ten sam tekst, nie wiem kto to wówczas pisał ale utkwiło mi to w pamięci

natomiast błędy, które wypisałeś są na porządku dziennym, i niestety często o nich zapominamy...............

(2010-09-10 18:19)
ibobangoibobango
0
Pomogło mi w z rozumowaniu jak łowić na spinning. Nikt mi nigdy nie tłumaczył a po przeczytaniu dowiedziałem się ciekawych rzeczy :] Dzięki :] (2010-09-10 20:00)
pmizera87pmizera87
0
Super świetne fotki z podwodnego świata! (2010-09-10 20:22)
SzepikSzepik
0
Jak dla mnie super informacje i ogromna wiedza :)
Dziękuję

(2010-09-10 20:37)
roman76roman76
0
właśnie mam zamiar zacząć przygodę ze spiningiem wiec te rady są dla mnie bardzo cenne z mojej strony piąteczka i wielkie dzięki pozdrawiam i połamania
(2010-09-10 21:28)
mar83mar83
0
Przyznam się,że mimo iż znane są mi opisane zasady to jednak na przekór chyba sam sobie zapominam o nich nad wodą.A to jest przecież wędkarski elementarz.Przyrzekam poprawę za artykuł piątal Pozdrawiam
(2010-09-11 07:22)
witekrybnikwitekrybnik
0
Super artykuł godny uwagi każdego wędkarza.
(2010-09-11 09:06)
u?ytkownik19278u?ytkownik19278
0
dobry artykul odemnie 5gwiazdek . powodzenia nad woda !;)
(2010-09-11 10:26)
u?ytkownik3869u?ytkownik3869
0
Bardzo fajny artykuł przyda mi sie cenne wskazówki ktore sa bardzo wazne sa ogromnie potrzebne oby wiecej takich artykułów pozdrawiam
(2010-09-11 11:51)
iwaskiwask
0
Bardzo cenne rady, które przydadzą się nad wodą (bo człowiek bardzo często o nich zapomina). No i piękny artykuł. daję ***** (2010-09-11 18:11)
bojarski2bojarski2
0
Gratulacje za bardzo przydatne rady,i wydaje mi sie ze te co je wymieniles naprawde zdazaja sie najczesciej. (2010-09-12 02:50)
metalmanmetalman
0
świetny artykuł dla początkujących więc i również dla mnie. dzieki za info! 5
(2010-09-12 09:58)
Zbig28Zbig28
0

Dobrych rad nigdy nie za wiele. Nawet tych, które dla niektórych są oczywiste. Ja za ten tekst wystawiam maksymalną ocenę !

Nawet super doświadczony wędkarz nie powinien lekceważyć powyższych wskazówek przedstawionych przez autora tekstu.  Szczególnie tych dotyczących bezpieczeństwa. Niech się "ułożą" w głowinie.

WIĘCEJ  TAKICH  TEKSTÓW  !!!

(2010-09-12 11:36)
bobartbobart
0
Świetny artykół !!!  powoli, dokładnie czetając go, starałem się przypomnieć swoje zachowanie i przygotowywanie sprzętu... i tak jak piszesz, pomimo wielu godzin, dni, lat spędzonych nad wodą, dominują u mnie przyzwyczajenia ( w rzucie przynętą w dal  zająłbym pewnie wysokie miejsce...) chociaż o kamuflażu to pamiętam jak również i o tym żeby się cicho i spokojnie zachowywać nad woda aby nie wystraszyć ryb. Bardzo mnie denerwuje gdy czasem wezme kolegę jednego czy drugiego na ponton na środek jeziora a on ... jakby siedział w barze przy piwie - gęba mu się nie zamyka i papieros w rękach musi być - a przecież ryby to wszystko wyczuwają przez hałas, głosy, smród tytoniu itd... a szczególnie jeśli się jest na dużym akwenie to woda niesie te odgłosy dość daleko i głęboko, a później się dziwimy, że nie ma ryb. Ryba jest tyle że trzeba się nauczyć respektować otoczenie w jakim w danej chwili się znajdujesz, inaczej NIC Z TEGO !!!! Właśnie teraz tj. w połowie września tu w Irlandii zaczyna się dobre branie szczupaka i wybieram się z moją żoną na ponton, bo w zeszłym roku o tej porze wyciągałem swoje rekordowe metrówki i te błędy które wytknęłeś akurat się przyda aby o tym pamiętać. Jeszcze raz gratuluję i dziękuję z przypomnienie dziesięciu przykazań dobrego wędkarza !!!!! Wędkarskie pozdrowienia z Irlandii !!!! (2010-09-13 09:40)
marcinwwwmarcinwww
0
Dla wedkaza o przecietnej inteligencji to co napisales to poprostu wszystko czego kazdy moze sie sam domyslic bedac nad woda, wystarczy tylko troszke zastanowic sie nad swoim postępowaniem! I na pewno nie zgodze sie z punktem pierwszym bo wedlug mnie (a moje zdanie popieram kilkunastoletnim doswiadczeniem w spinningu i efektami) jest tak ze - dwa razy dalszy rzut to dwa razy wieksza szansa na zlowienie ryby. To jest proste i logiczne ze czym dalej rzucisz tym wiekszy obszar wody oblowisz i masz wieksza szanse na natkniecie sie na rybe niz przy brzegu tak jak ty uwazasz bo przy brzegu to mozna sobie okonki na gume polowic i nawet nie trza uzywac kolowrotka. jak dla mnie to srednio to opisales. pozdrawiam (2010-09-13 21:30)
janglazik1947janglazik1947
0
I to jest to czego powinniśmy przestrzegac.A bardzo ważna uwaga ta o dziadku-jeśli wygrac to z lepszymi.Za artykół 5.
(2010-09-15 09:36)
u?ytkownik43790u?ytkownik43790
0
Bardzo dobry artykuł. Piąteczka.
(2010-09-15 13:15)
peterlolopeterlolo
0
Witam.Dobry temat na artykuł.ale czuje jakiś niedosyt wiadomości.Sam troche spinninguje i sprawa dalekiego rzutu,lub szybkiego prowadzenia to nie jest błąd.Złe wywarzenie kwestia dobrania odpowiedniego sprzętu na odpowiednią rybe.jeśli chodzi o podbierak to jest tylko indywidualna sprawa wędkarza czy jest wstanie wyjąć każdą rybe nie używając podbieraka.Złe parametry,tak! to jest czesty błąd u mało doświadczonych wędkarzy.Bezpieczeństwo to najważniejsza rzecz nad wodą musimy o tym pamiętać.Piątak za artykuł i pozdrawiam gorąco. (2010-09-19 18:09)
Pavlo spininngistaPavlo spininngista
0
Myślę ,że to coś w rodzaju dziewięciu przykazań spininngisty:)świetny artykół jak najbardziej nadaje się na pierwszą stronę.
(2010-09-25 21:42)
MłodyWronkiMłodyWronki
0
Błąd 1 i 6 to niestety moje błędy:(
(2010-09-28 10:01)
SiwyDymSiwyDym
0
Dobry takst i przypomnienie błędów które chyba czasami każdy z nas popełnia.Trzeba je wyeliminować albo chociaż starać sie o tym pamiętać
(2010-09-29 13:06)
olafolaf
0
Ciekawa rzecz do przypomnienia sam osobiscie stosuje sie do tych zasad .Zapomnieliscie koledzy wedkarze jak cenne to informacje dla rzeszy wedkarzy napodkanych nad woda.Czesc z nich mogla nie wiedziec o cichym zachowaniu i maskujacych kolorach stroju.Przyjemne spedzenie czasu nad woda stawalo sie koszmarem.Artykul napisany zrozumiale i nie widze sensu rozpisywania sie nad nim.Cenne wiadomosci w pigulce.Oczywiscie piateczka
(2010-09-30 18:46)
marcinaniserowiczmarcinaniserowicz
0
Dobry poradnik dla początkujących - 5 (2010-10-07 18:36)
janispapjanispap
0
czy ja wiem? za dużo to się z tego Twojego pisania nie dowiedziałem! (2010-10-09 00:12)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
marec-ki, Lampe ma racje co do tego artykułu i twojej opinii, jeśli masz pomysł jak powinien wyglądać artykuł z poradami dla spiningistów, to go napisz i nazwij np ABC spiningu.
Ja ten artykuł przeczytałem ponieważ byłem ciekaw o jakich błędach mówi autor i powiem że w części się z nim zgadam, choć troszkę bym zmienił np.;DALEKI RZUT zmienił na nie przemyślany rzut, ZŁE PARAMETRY ZESTAWU na źle dobrany sprzęt, ZŁE USTAWIENIE SPININGU PODCZAS ŁOWIENIA- ???? tu zchylał bym się do określenia zła praca wędziskiem, choć co kolega tam opisał to tylko położenie szczytówki względem tafli wody.
Poradnik dla wędkarzy o tematyce spiningu zają by naprawdę sporo danych, dlatego to raczej materiał na książkę, tylko już wiele takich wydano i znalazł by się żawsze ktoś co by nas posądził o plagiat.
Ale powiem że artykulik całkiem do rzeczy, daję 4.
(2010-10-09 21:27)
kamillo8110kamillo8110
0
(2010-10-16 23:11)
kamillo8110kamillo8110
0

Na pewno z nich skorzystam;)

$$$$$

(2010-10-16 23:12)
tomsartomsar
0
Dziękuję bardzo zaczynam przygodę ze spinningem. Bardzo trafne uwagi
(2010-10-19 11:09)
robson1robson1
0
Pomysł na taki artykuł dobry,ale wykonanie.....,już dużo słabsze.Oczywiście nie można,się nie zgodzić z punktem,o bezpieczeństwie nad wodą.Jednak należało by podać więcej przykładów.Reszta porad wymaga niesety korekty,lub bardziej szczegółowego opisu.
(2010-10-21 18:31)
adam842adam842
0

Fajny artykół podoba mi się. Wszystkie poważne błędy zostały opisane


(2010-10-23 17:17)
StrzegomStrzegom
0
Artykół podoba mi sie,analizowanie swych błedów i sukcesów to podstawa rozwoju umiejętności staram sie to robic od lat.Mądrośc Dziadka uczy pokory.5 (2010-10-25 20:29)
rozap37rozap37
0
Artykuł bardzo dobrze opisuje to co często się zdarza , każdy uważa zapewne że jest najlepszy :)  i że jego to nie dotyczy a to jest błąd ,każdy popełnia jakieś błędy , te cenne rady na pewno nie jednemu się przydadzą  mi na pewno też . Pozdrawiam
(2010-11-16 19:01)
MARCIN8122MARCIN8122
0

Pieknie napisane ,sam lubie spinning i wiem że popełniam błedy jak każdy z nas ale po przeczytaniu ów "przykazań" spinningisty  wiem czego nie należy robic bo sam rzucałem daleko  :(

.Ale wiem że takie artykuły są bardzo przydatne dla początkujacych w szczególności ale i dla starych wyjadaczy którzy  urodzili sie ze spinningiem w ręku .


Jak dla mnie artykuł na 5+ .

(2010-12-12 11:43)
HermanHerman
0
Co do bezpieczeństwa.

Stanowczo odradzam stosowania w czasie brodzenia spodniobutów. W przypadku wpadnięcia w dołek zalewają się one dużą ilością wody i stają się bardzo ciężkie, gdy nie ma gruntu pod nogami można bardzo łatwo utonąć, a i silny mężczyzna, który jest dobrym pływakiem musiałby mieć dużo szczęścia, aby sobie w takiej sytuacji poradzić.

Tak więc stosujmy wodery lub poczekajmy z głębszym brodzeniem, aż woda będzie cieplejsza.
(2011-02-13 22:50)
ProfesorProfesor
0
No właśnie wszyscy, wszystko wiedzą a jednak większość z tych gaf popełniamy na co dzień !
Jak ktoś wyżej napisał nigdy przypomnień za wiele!
(2011-02-27 15:26)
SamotnikSamotnik
0
               Piona + .  Pozdrawiam spiningistów , szczególniei dbajcie o nadgarstki..!!. (2011-02-28 19:47)
RybczanRybczan
0

Te błędy to właśnie rady ..:) w sezonie 2010 najwięcej brań szczupakowych miałem blisko brzegu ( spning i żywiec ). Żywiec to nawet odległość około 1-1,5 m od brzegu.

Pozdrawiam.

(2011-04-10 18:19)
seviksevik
0
Dzięki :) piąteczka :) (2012-03-15 16:32)
owczarkiowczarki
0
pozdrowienia dla dziadka....co mądry to mądry ja jak byłem z kumplem na zawodach wędkarskich byłem jego opiekunem widząc po 10min że ryba nie bierze kazałem mu sie przestawic na połów uklei i tak po 2 godz. łapania kolega wygrał zawody łapiąc 1.750kg uklei ...porażka ale zawody wygrane (2012-03-18 14:22)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
5 (2013-05-14 17:34)
sztafisztafi
0
Kolejny pouczający tekst a takich nigdy nie za wiele. Myślę że każdy w tym tekście znajdzie coś dla siebie. Pozdrawiam i oczywiście 5 ***** (2014-04-15 13:05)

skomentuj ten artykuł