Sół w zanęcie

/ 9 odpowiedzi

Mam praktycznie nieograniczony dostęp do pewnej mieszanki która jak mi się wydaje można by wykożystać do zanęcania ryb.

Różnego rodzaju ziarna ,siemię ,słonecznik ,płatki owsiane oraz pszenne.

Jest to mieszanka wykożystywana w piekarstwie i w swoim składzie posiada sól.

Pierwsze testy już robiłem , dwa wypady nad wodę, na pierwszej wyprawie trochę połowiłem( 7 leszczy w okolicach 35-40 cm)

Druga wyprawa nawet bez brania:(

Zanętę podawałem tylko w koszyczku(feder)

Jak myślicie -czy fakt że zanęta jest lekko słona może wabić lub odstraszać ryby?

notaki


Różnie o soli się pisze. Kwestia ilosci jak mi się zdaje.
Zawsze w każym razie mozna owe ziarna przepłuklać. ;-)
Chciałbym mieć dostep do takiej zanęty. Nawet solonej ;-) (2013/06/05 20:10)

rad13


jak nastawiasz się na leszcza to najlepiej słodka słona zanęta najlepiej sprawdza się w zanętach ukierunkowanych na płoć
Lub spróbuj zubożyć mieszankę ziemią lub gliną i zanęcić z większego koszyczka zanętowego lub gdy łowisz na małej odległości z ręki (2013/06/05 20:41)

JKarp


CześćŻeby się nie rozpisywać:Wszystkie zwierzęta potrzebują soli do prawidłowego działania gospodarki elektrolitycznej w organizmie. Jest to o tyle ciekawe, że ryby w tym wypadku nie posolą sobie potrawy jak robi to człowiek. Sól dodawana do zanęt znacząco podnosi ich walory smakowe i przy okazji konserwuje. 
Nie przejmuj się tym jednym razem, że ryby nie brały.JK (2013/06/05 20:47)

marek-debicki


Myślę, że w przypadku kleszczy nie zaszkodzi dodać melasy w płynie, oczywiście uprzednio rozrobionej w wodzie. (2013/06/07 20:00)

rusikus


a czy to aby nie sól drogowa? ;) (2013/06/07 20:24)

matip52


Myślę, że w przypadku kleszczy nie zaszkodzi dodać melasy w płynie, oczywiście uprzednio rozrobionej w wodzie.
leszczy czy kleszczy ;) (2013/06/12 15:53)

u?ytkownik120039


No tak jak już piszemy o najtajniejszym składniku karpiarzy... :)))Tak, sól jest wskazana, jednak NaCl to badziew ( chyba dobrze napisałem wzór? ). Proponuję sól morską, takiej używam, lub kamienną. Ilości? Na kilo około 3-4 łyżek. Gradacja 2-4mm. W tej soli ( około łyżki na garnek ) gotuję też ziarna. Nieraz nieźle kosztuje, oto typowa sól wędkarska, choć cena cóż... no comments:
http://nash.com.pl/produkt/top-rod-rock-salt
Ale w sumie, kto bogatemu zabroni :))) (2013/06/12 17:21)

pieszy-88


Lubię powędkować nad bielszczanką ale w ostatnim czasie mały problem... Na ubraniach białe plamy. Sól drogowa. Zima kilka dni i w rzece sól drogowa. Szkoda ubrań. A jak to się ma do ryb? Czy sól drogowa nie zanieczyści ryb? Podnosi na pewno bezpieczeństwo dróg. Producenci dużo piszą o soli drogowej. Ale informacji o tym jak się ma do środowiska już mniej. Szukam po stornach. Atesty można znaleźć, nawet z ochrony środowiska. Ale nie wierzę, że sól drogowa nie wpływa na ryby... Smak jest inny... (2014/01/08 15:22)

notaki


Tzw sól drogowa to czesto nie cholek sodu, a chlorek potasu. Lub mieszanka tych zwiąków.
O ile to chlorek sodu, to nie ma się czym przejmować.
Zwykle to po prostu odpady kopalniane ( tzn. sól nie oczyszczona , zawierająca piasek i inne ninerały kopalne ). Substancja absolutnie naturalna, nieszkodliwa a dodatkowo zawierające obciązenie zanęty ( piasek , zwirek  etc ).
O Ile jednak ta mieszanina zawiera choler potasu... stosowanie jej jako produktu spożywczego  jest niewskazane. (2014/01/09 22:44)